sobota 12. srpna 2017

Začátky a (plané) sliby

Nevím, jestli nejsem poněkud naivní, když si myslím, že prostá změna adresy a blogovací platformy bude něco znamenat. Možná ne. A možná taky ano.

O návrat k blogování se snažím už dlouho. Vlastně si ani nejsem jistá, kvůli čemu jsem od toho předtím upustila. Možná s tím měl co dělat přesun do Anglie, možná už tam byl náběh ještě předtím. Anebo za to mohlo spíš to, že se mi nedělo tolik věcí, o které by stálo za to se podělit. Procházela jsem si (a pořád ještě procházím) takovým obdobím, které mi neposkytovalo atmosféru ke psaní, a já věděla, že kdybych psala, byla bych neupřímná. Možná i to byla ta chyba. 

Poslední dobou se však v mém životě událo celkem dost změn, které by mohly znamenat obrat k lepšímu. K lepšímu životu, o kterém vím, že si ho zasloužím. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem si tu předchozí větu vůbec dokázala přiznat. A upřímně s tím mám pořád problémy. Nicméně - každý nějak začíná a já se jenom začínám učit být znovu šťastná. Protože mám dojem, že to je emoce, o které snad už ani nevím, jak je cítit. A těch náhražek a předstírání, zatímco uvnitř hluboko trpím, už bylo dost.

Abych byla upřímná, myslím, že pokud bych se dostala do péče nějakému psychiatrovi, diagnostikoval by mi několik různých poruch, ani bych nemrkla. A přestože jsem dlouho návštěvu nějakého takového specialisty zvažovala, prozatím jsem to zavrhla a pokouším se s tím poprat sama. Protože vím, že tu změnu myšlení potřebuji, a stejně tak vím, že ta změna (anebo aspoň snaha o ní) musí vyjít hlavně ze mě samotné. Je mi naprosto jasné, že to bude dlouhá (a těžká) cesta, ale... už jenom to, že jsem si dokázala přiznat, že něco takového potřebuji, je pro mě znamení, že to zvládnu.

Nebude to hned. Ale jednou ano.

3 komentáře:

  1. Přeju ti hodně štěstí, s blogem i v životě (tam hlavně, od toho se pak může odvíjet to ostatní). :)

    OdpovědětVymazat
  2. Tohle zní moc moc slibně. Takové pozitivum do začátku, díky kterému se těším na články. :) Ať jsi co nejvíce šťastná! :)

    OdpovědětVymazat