středa 30. srpna 2017

Sleeping At Last

Včera jsem přišla domů s náladou, při které se mi chtělo jen si zalézt pod deku a brečet a zapomenout na celý svět. Nakonec jsem to neudělala, přestože to nutkání bylo veliké, a místo toho jsem se rozhodla, že si složím trochu puzzle. A pustím si k tomu nějakou hudbu. Znáte ten pocit, kdy máte nějakou náladu a potřebujete si k tomu pustit něco, co by s ní korespondovalo? A pak vám tam youtube hodí něco, u čeho si řeknete „to je přesně ono“?

Tohle se mi stalo včera. Je pravda, že poslední dobou mi youtube navrhuje dost alternativních songů, které rozhodně neuslyšíte v žádném rádiu, ale i tak se mi Sleeping At Last dařilo trochu obcházet, přestože jsem ten název vídala. Neměla jsem však potřebu na nějaké video kliknout. To až včera. A už od prvních tónů Homesick jsem byla konsternována a věděla, že nic víc se mi nemohlo trefit do noty lépe.

Já si na ty žánry moc nehraju, ale asi bych to trochu přirovnala k Passengerovi, takže něco jako alternativní indie folk/rock…? Co já vím. Hlavní je, že to jsou takové… klidné a snivé písničky zpívané někým, kdo má velice příjemný hlas, a je velice snadné se v nich ztratit. 

V první chvíli se mi ani nechtělo o SAL dělit, chtěla jsem si ho nechat pro sebe jako můj osobní soundtrack, ale na druhou stranu bych ho nejraději všem nacpala pod nos. A tak to dělám. Třeba se v tom taky najdete.

Sleeping At Last - Homesick

You spend your whole life just to remember the sound
When the world was brighter
Before we learned to dim it down

Cry heart, cry yourself to sleep,
Cry a storm of tears if it helps you breathe


Sleeping At Last - Sorrow

I feel out of focus
Or at least indisposed
As this strange weather pattern
Inside me takes hold


Sleeping At Last – You Are Enough

When we grew up
Our shadows grew up too
But they’re just old ghosts
That we grow attached to
 


4 komentáře:

 1. To zní sympaticky.
  To zní MOC sympaticky.

  Děkuju.

  OdpovědětVymazat
 2. V posledním měsíci jsem si tenhle alternativní styl hodně oblíbila. Občas jsem to poslouchala i dřív, teď ale neposlouchám v podstatě nic jiného. Jenom jsem si nestačila oblíbit nějakého konkrétního interpreta, hudbu obvykle poslouchám skrze různé playlisty a víc to nezkoumám.
  Tohle se poslouchá velmi příjemně, jen mi to úplně nesedí do nálady a spíš mě to teď rozesmutňuje, což nechci. Nechám si to, až třeba přijde nějaká krize. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na youtube jsem si oblíbila kanál IndieAir, tak se mrkni.
   Je fakt, že SAL má takový vyloženě tklivý hlas, ale jeho písničky nejsou jen... hmm... depresivní (Sun je třeba moc pěkná). Mě to hodilo v to úterý docela do klidu, takže bych to označila jako za takové... vyrovnávací, asi. :D Hlavně se mi to všechno hrozně líbí melodicky. ♥

   Vymazat
 3. V tom budou nějaký mimozemšťani, protože mně youtube v poslední době podobnou hudbu nabízí taky, a to samo od sebe, aniž bych to někdy dřív vyhledávala. :D Zrovna tohle je jedna z těch, na které jsem nakonec klikla... A ono se to pak na té hlavní stránce rozlezlo ještě víc. :D

  OdpovědětVymazat